Gdynia, ul. Abrahama 50-56
(wejście od ul. Władysława IV 33)


tel. 58 620 88 10

Godziny otwarcia:
pn.-pt.: 9:00-17:00
sobota: 9:00-13:30Napisali o nasDeNovo, Nr 7 (63) lipiec 2011

Pani Elżbieta Pankowska-Siedlik: - Zawsze chciałam dbać o wygląd i urodę człowieka.

Redakcja "De Novo" kilka miesięcy temu rozpoczęła cykl prezentacji miejsc, które kapituła wyróżniła certyfikatem Gdyńskiej Przystani dla Seniorów. To miejsca przyjazne starszej części gdyńskiej społeczności, stwarzające sprzyjające warunki, oferując produkty lub usługi skierowane specjalnie do tej grupy konsumentów i przyznające im zniżki.

Na mapie Gdyni przy znanej chyba wszystkim mieszkańcom ulicy Władysława IV jest taka przyjazna i słoneczna przystań - Salon Fryzjerski "Elżbieta", w którym niepodzielnie od wielu lat króluje pani Elżbieta Pankowska-Siedlik.

Pani Elżbieta od razu zastrzegła, że nie udziela wywiadów, nie chce mówić o sobie, bo najważniejsza jest osoba odwiedzająca jej salon fryzjerski. Nie będziemy więc rozmawiać o akcjach charytatywnych, w których uczestniczy pani Elżbieta, chociaż o nich doskonale wiemy; ani o bezpłatnych usługach fryzjerskich świadczonych w Domu Małego Dziecka czy w Ośrodku dla Dzieci Specjalnej Troski, bo o nich też wiemy. Nic wymienimy również renomowanych światowych firm obsługujących rynek fryzjerski, z którymi współpracuje p. Elżbietą, a które zapewniają kompleksowy system pielęgnacji włosów oraz poprawiają ich kondycję i równocześnie zapewniają wspaniałe rezultaty.

Życie pani Elżbiety jest piękne i szlachetne, a w jej duszy gra radość życia i drzemie samo dobro. Zawsze chciałam być fryzjerką; dbać o wygląd i urodę człowieka - mówi z czarującym uśmiechem, spoglądając uważnie na nas. Uważa, że każda twarz to obraz, a więc swoiste dzieło sztuki. Włosy stanowią ramę, oprawę, która dodaje nam splendoru, blasku. To tak zwana prawda oczywista: jeśli chcesz coś szybko zmienić w swoim życiu - zmień fryzurę! Pani Elżbieta wie na ten temat wszystko, bo całe życie poświęciła nauce, szkoleniom i warsztatom specjalistycznym. Zgłębiała tajniki swego zawodu w kraju i na świecie (w dosłownym tego słowa znaczeniu!). Zresztą nigdy nie przestała się doskonalić. Podpatrywała mistrzów, ale miała i wciąż ma odwagę realizować własne pomysły. A kiedy nie pozwalamy, aby rządziły nami strach i obawa przed porażką, zwyciężamy.

Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila w nim miała swoje znaczenie. Dla klientów Salonu Fryzjerskiego "Elżbieta" znaczący jest moment, w którym zapada decyzja o wyborze fryzury. Pani Elżbieta to tytan pracy, kobieta obowiązkowa i zdecydowana, angażująca się emocjonalnie w każde działanie. Aby wyjaśnić niezdecydowanym, co należy zmienić, poprawić lub udoskonalić w ich wyglądzie, używa obrazowego, soczystego języka. My radzimy zawierzyć jej instynktowi, wiedzy i umiejętnościom, ponieważ ma ten dar, który czyni z niej artystę dużego formatu. Sama skromnie podkreśla, że kocha naturę i prostotę, i ciągle ma apetyt na nowe wyzwania. Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Codzienny obowiązek, prosty i niepozorny, wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić.

Rozmawiamy we wtorek po południu, a w salonie ruch jak na Marszałkowskiej. Klienci wchodzą i wychodzą, niektórzy sprawiają wrażenie zaprzyjaźnionych, wszyscy są rzeczowo informowani lub umawiani na konkretny termin. W tym biegu codzienności ucieka uwadze (utrzymana w magicznym klimacie) dekoracja przestrzenna w pierwszym pomieszczeniu salonu oraz liczne dyplomy i zdjęcia zdobiące ściany. Wiele mówią o temperamencie, niebanalnych spotkaniach i pasjach naszej rozmówczyni. I już na zakończenie taki "drobiazg" z życiorysu: może nie wszyscy wiedzą, że właścicielka salonu fryzjerskiego jest magistrem teologii, absolwentką Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Studia wzbogaciły moją wiedzę filozoficzną, humanistyczną i psychologiczną - mówi pani Elżbieta, osoba spełniona i szczęśliwa.

Pani Elżbieto, niech ten stan duszy trwa w nieskończoność. Tego Pani serdecznie życzymy!

Z p. Elżbietą rozmawiały: Gabriela Kurpisz-Kasprzak i Elżbieta Wierszko

Zobacz oryginał artykułu
 Witamy

 Historia

 Usługi

 Trychologia

 Kapyderm

 Kosmetyki

 Osiągnięcia

 Napisali o nas

 Kontakt
 

Zobacz także:

 Fryzjer

 Gdynia

_________________

 Mapa strony


| fryzjer Gdynia | historia | usługi | osiągnięcia | kontakt | mapa strony |

Salon fryzjerski Elżbieta, Gdynia, ul. Abrahama 50-56, tel. 58 620 88 10
Wszelkie prawa zastrzeżone 2010-2018

Gdzie z psem