Gdynia, ul. Abrahama 50-56
(wejście od ul. Władysława IV 33)


tel. 58 620 88 10

Godziny otwarcia:
pn.-pt.: 9:00-17:00
sobota: 9:00-13:30Fryzjer - opis zawoduKim jest fryzjer? Najprościej to ujmując, jest to osoba, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z wolą i dyspozycjami klienta. Rolą fryzjera nie jest jednak tylko ślepe wypełnianie poleceń klienta, ale dobrego fryzjera wyróżnia to, że w pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje. Dlatego właśnie fryzjer coraz częściej jest nazywany stylistą.

Strzyżenie i modelowanie włosów to nie jedyne zabiegi jakie wykonuje fryzjer w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Wśród usług fryzjerskich znajdują się też wszelkie rodzaje koloryzacji włosów - farbowanie, rozjaśnianie, tworzenie pasemek i balejaży aż wreszcie usuwanie koloru. Wiele salonów oferuje również usługi związane z przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów czy zabiegami regeneracyjnymi włosów zniszczonych, za pomocą specjalistycznych specyfików i urządzeń. Fryzjer zajmuje się również przygotowywaniem fryzur okolicznościowych, tworzonych na specjalne okazje takie jak śluby, komunie, sylwester, przyjęcia, występy estradowe.

Usługą poprzedzającą właściwe zabiegi, a jednocześnie przygotowującą na nie włosy jest ich mycie, często także połączone z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych itp.

Rolą fryzjera - stylisty jest też doradztwo klientom w doborze najlepszych środków pielęgnacyjnych oraz we właściwym dbaniu o wykonaną fryzurę lub nałożoną farbę.

Cechami niezbędnymi, które powinien posiadać dobry fryzjer są w pierwszej kolejności umiejętności manualne, które jednak są niczym bez wyobraźni oraz zmysłu estetycznego. Niezmiernie ważne jest również to, aby fryzjer potrafił porozumieć się z klientem, dobrze odczytać jego potrzeby i je w zrealizować lub doradzić inne, lepsze rozwiązanie.


 Witamy

 Historia

 Usługi

 Trychologia

 Kapyderm

 Kosmetyki

 Osiągnięcia

 Napisali o nas

 Kontakt
 

Zobacz także:

 Fryzjer

 Gdynia

_________________

 Mapa strony


| fryzjer Gdynia | historia | usługi | osiągnięcia | kontakt | mapa strony |

Salon fryzjerski Elżbieta, Gdynia, ul. Abrahama 50-56, tel. 58 620 88 10
Wszelkie prawa zastrzeżone 2010-2018

Gdzie z psem